| AlbertXc20 a întrebat:

Buna! Stie cineva dacă procesoarele Intel I7 vin cu cooler inclus?

5 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

De la caz la caz, dar mai recent majoritatea nu. Posibil sa il poti folosi pe cel pe care il ai acum. Ce procesor/cooler ai si ce vrei sa iei?

| NLS a răspuns:

Procesoarele mai puternice NU vin cu cooler.

Daca e vorba de un i7 2600K-4700K etc (au venit la acea vreme cu cooler, desi cel mai probabil a ramas in cutie la multa lume).

Daca e vorba de 12700K-14700K, nu vin cu cooler.

Cele fara K in denumire, nu stiu exact, dar te poti uita pe PCGarage sau eventual pe Altex, la Specificatii, exact la modelul care te intereseaza.

https://www.pcgarage.ro/procesoare/filtre/serie-intel-core-i7/

Modelele cu F in denumire, sau cele fara K, au de obicei cooler inclus.

Daca informatia lipseste din descriere:
poti intreba suportul, exista fereastra de chat pe site.

| Lupică27 a răspuns:

La astea noi daca il pui pe cel stock il pui degeaba, poate doar denavigare pe internet, vazut filme, altele dar jocuri randare editare si alte alea nici-o sansa.

| Mihai0101 a răspuns:

In pachetul respectiv producatorul specifica daca are cooler sau nu! Da un link daca nu te descurci cu pagina de pe care doresti sa cumperi in detalile produsului precizeaza

| CyrcuS a răspuns:

Daca il cumperi box ( la cutie ) il are inclus pe cel standard, este suficient pentru o exploatare normala. daca vrei sa faci overclock pe el iti trebuie unul mai puternic.