| HateganValy a întrebat:

Bună, știe cineva de ce pc-ul meu are mult lag?

Practic, când lucrez la el funcționează foarte bine, dar de exemplu am deschis jocuri foarte mici pentru a face un test care nu au nevoie de un PC foarte bun Ex (Roblox / Minecraft / Gta "San Andreas„...) și întotdeauna după 10 minute incepe sa se incalzeasca mult in partea stanga si sa am ceva lag.

Este ciudat pentru că nu am un PC atât de slab.

Acestea sunt specificațiile dispozitivului.

Device name DESKTOP-JQ0RQ4M
Processor Intel(R) Core(TM) i7-7500U CPU @ 2. 70GHz 2.90 GHz
Installed RAM 12.0 GB
Device ID 2D65E81B-EE4C-4D40-BBCB-8292262A8781
Product ID 00325-96296-60871-AAOEM
System type 64-bit operating system, x64-based processor
Pen and touch No pen or touch input is available for this display

Mi se pare un pc mediu nu ar trebui sa aiba lag la jocuri ca alea poate este din cauza ca nu l-am curatat niciodata (In interiror doar in exteriror) si sa aiba prea mult praf inauntru? Windowsu este nou doar ce l-am reinstalat acum 2 luni.

Stie cineva ce ar trebui să fac?

1 răspuns:
| spider99spy a răspuns:

In prima faza trebuie sa ii faci o curatare completa si neaparat sa-i schimbi pasta de pe procesor. Ai grija sa folosesti o pasta buna, ca altfel o sa-ti mearga mai greu.

Daca nu te pricepi, apeleaza la un centru de reparatii calcultoare si intreaba ce pasta folosesc, daca este de calitate buna. O pasta buna costa in jur de 100 lei. Bine, nu o sa o folosesti pe toata.