| andrutzik24 a întrebat:

Stie cineva un program pentru Windows 7 (x86) in care pot scrie in C++? Am incercat deja Microsoft Visual, Turbo C++ si Borland C++ si nu merg.

Răspuns Câştigător
| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns:

Eu folosesc Visual Studio, dar Dev C++ e si el acceptabil.
Probabil tu ai probleme cu std-urile. uite cum trebuie sa arate un cod in visual studio sau dev c++

#include
using namespace std;

int main () {

Namespace std e cheia :pe

3 răspunsuri:
| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns:

Prima data mi-a fost "taiat" mesajul, acum vad ca nu imi updateaza ce am editat. Deci, pune using namespace std; Poate asta e problema tatongue

| andrutzik24 explică:

Multumesc mult. Am reusit sa fac sa imi mearga Dev C++. Merci.