| SF13 a întrebat:

Stiti cum pot sa scriu cu diacritice in notepad++. Adica vreau sa editez un site, si cel care l-a scris, a putut sa scrie cu diacritice dar erau intr-un fel de coduri. Imi puteti cum pot sa scriu si eu? Vreau sa mentionez ca la tastatura am dat la limba romana, imi scrie cu dicriticile dar dupa ce salvez si intru pe site imi apare semnul intrebarii (?).

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai ce encoding are setata pagina?

| K0sti a răspuns:

Pai site-ul are fonturi romanesti?

| Nero a răspuns:

Copiezi textul aici si iti pune diacritice dupa preferinta http://www.diacritice.com/

| SF13 explică:

Stilul este verdana, iar font-size este 12px