| 11vladutz90 a întrebat:

Buna!
Subiect : Mi-am cumparat un nou laptop laughing

Model : Samsung NC - N 310

Problema : Cand inchid clapa in 30-40 sec imi intra in stand by

Intrebare : Cum pot sa modific si sa nu imi mai intre in stand by

Dau funda... scuze de schema rolling on the floor

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la setari la baterie. power options dupa choose what the power buttons do si acolo ai tot si modifici cum vrei.eu am Acer... si schema e din windows 7,, acum te descurci si u.

7 răspunsuri:
| DanDannn a răspuns:

Nu poti...eu am un laptop care intra instant in stand by, pentru ca asa e firesc. funda?

| treipuncte a răspuns:

Si al meu intra in stand by tongue

| Pisicuța a răspuns:

Pai normal daca ii inchizi clapa, inchide-l de la start

| BoierBibescu a răspuns:

Jos in dreapta ai o baterie. dai click dreapta pe ea si o sa iti apara power options. apoi o sa ai 3 sau 2 planuri de functionare: Balance / power saver si high performance. da clic pe aia care esti in momentul respectiv adica la change plan setings.si o sa iti apara acolo in cat timp sa iti intre in sleep (stand by) normal daca esti pe bateri poti sa il lasi asa cum e acolo, daca esti plug in. il setezi pe never // apoi save si o sa iti intre in stand by cand vrei tu. 10 min. 1 ora.niciodata!

| todea1990 a răspuns:

Vezi acolo la baterie selectezi sa nu ti se opreasca dupa un timp selectezi never. more power options-la balanced selectezi change plan setting-si a treia optiune alegi never la amandoua.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dami si mie id tau ca tare frumos mai esti :*happy:X cati ani ai?

| rammlied a răspuns:

Uita-te in control panel -> Performance and Maintenance -> Power Options. Gasesti pe acolo setarea.
Bafta. (XP)