| Minako01 a întrebat:

Sunt interesată să cumpăr un laptop, dar eu nu prea stiu ce inseamna unele specificații așa că am ales sa întreb aici. Am un buget de 3500 de lei și as dori un laptop pentru gaming. Stiu ca la banii ăștia nu pot sa cumpăr un laptop de gaming extraordinar, dar nu sunt genul de persoana care sa moara daca nu joacă toate jocurile la full HD. Ce imi puteti recomanda?

6 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Https://www.emag.ro/......DPQD9LBBM/

Daca chiar vrei in acel buget, insa mai bune sunt cele cu GTX1060, doar ca putin mai scumpe.

Si eu vreau sa imi schimb laptopul, si o sa o fac in toamna asta. M-am gandit sa iau tot de acest fel, insa de black friday, cand o sa iasa noile modele (sper) si astea o sa se ieftineasca. Atunci poate o sa gasesc un 1060 la un pret bun.
Nu mai este mult pana la black friday, cred ca putem astepta.

| Dismally a răspuns:

Pentru gaming e mai bun un sistem desktop, dar orice ti-ai lua uita-te la placa video, asta este cea mai importanta pe urma un procesor decent (un i5 mai nou sau un i7) si RAM de vreo 16 GB ar fi suficient.

| Bizon95 a răspuns:

Depinde ce gaming... daca vrei sa joci un joc imbecil si vechi cu e Metin, atunci TREBUIE sa iei placa video REAL DEDICATA, mai nou placa video asa zis dedicata de fapt e o manareala in felul urmator:

laptop-ul are placa video integrata in cpu - Intel
pe care are imaginea de pe monitor
pe langa asta are INCORECT SPUS o placa nVIDIA care e declarata "dedicata" si care de fapt e un accelerator 3D si care nu se activeaza decat in jocuri

avantaje: daca ai probleme poti sa il dezactivezi acceleratorul ala, si nu consuma baterie si nu se incinge decat cand te joci

dezavantaje: daca pui un joc care nu e in stare de asa ceva (cum e sus-numitul Metin) atunci o sa mearga ca un kur numai pe placa video integrata

| flixbuster a răspuns:

Eu iti recomand recomandarea lui @MihaiPavel21.

| elcosmin a răspuns:

Https://altex.ro/......AP4MV19EA/

Eu il am pe acesta. Eu l-am prins la 2600 de lei, dar acum este 3300. Pot spune ca sunt multumit. In rest mi se mai par bune acelea rosii, le gasesti tu repede.

Cat despre site, il poti cumpara de unde iti vrea inimioara, eu le achizitionez doar de la altex ca mi se par seriosi. Succes si sa imi spui ce ai ales sa iti cumperi! Sper sa fie o alegere buna!winking

| MihaiPavel21 a răspuns:

Eu ți l-aș recomanda pe acesta din linkul de mai jos:

https://www.pcgarage.ro/......dos-black/