| Dani_Abrudan_1996 a întrebat:

Buna sunt un web designer incepator, tocmai am facut primul meu site dupa 3 luni de munca, ma puteti ajuta cu niste sugestii, sfaturi? site e www.barosan.ro

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, pune dracului niste padding la texte!
Asta o data, in al doilea rand butoanele arata kitsch! La fel si meniul. Nasol rau gradientul!
Si 3 luni e mult, dar daca n-ai avut timp sa lucrezi non stop e de inteles. Cu timpul va trebui sa faci asa ceva layout/template (PSD) intr-o zi cel mult.

Trebuie sa mai intelegi o chestie, designer inseamna in primul rand sa propui toata grafica/aspectul site-ului. Nu inseamna si developer, chiar si daca faci ceva HTML, CSS. De regula se obisnuieste o separare cat mai clara a acestor roluri intr-o companie din motive evidente. Poate ai fi facut textul ala mai ca lumea in Photoshop (aliniat/spatiat), insa in HTML iese anapoda.
Oricum, mai lucreaza proiecte si te mai rafinezi tu, mai ales la simt estetic.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ti a luat 3 luni sa faci designul pentru treaba aia? si implementarea cat a durat?