| CinevaCandvaUndevaEu a întrebat:

Știe cineva cum pot recupera un cont de Youtube vechi? L-am făcut în 2016 și fiindcă mi-am schimbat telefonul am uitat de contul respectiv. Tot ce mai știu este numele canalului de Youtube, posibil să-mi amintesc și parola. Cum fac să-l recuperez?

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îl poți recupera numai după ce google verifica autenticitatea datelor introduse de tine. Dai la recupera cont google și va trebui să specifici adresa de e-mail și numărul de telefon asociat contului respectiv. Spre ex. eu am întâmpinat dificultăți în accesarea unui cont de google după ce am activat verificarea în doi pasi cu cod sms primit pe telefon, apoi am schimbat nr. și nu am editat numărul în contul google. Apoi m-am trezit că nu mai pot accesa contul. Asta s-a întâmplat prin 2015 parcă, am deschis tichete peste tichete la google dar nimic. Apoi anul trecut am încercat să recuperez din nou contul, introdus adresa de e-mail și parola cum nu mai aminteam m-am trezit prin pagina de resetare a parolei. Apoi m-au pus să specific adresa de e-mail, ultima parolă pe care mi-o amintesc și numărul de telefon. Nici asta nu mai țineam minte și a trebuit să mă uit prin istoricul Facebook să văd ce număr am avut asociat contul în acel an. Apoi după ce am scris numărul nu m-au lăsat să accesez contul încă. S-a trimis solicitare la google, apoi după vreo 4 zile mi-au dezactivat verificarea în doi pasi și reușit să accesez contul de google. Iar tu dacă nu îți mai amintești date despre cont, cam greu să primești accesul înapoi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și nu există cont de YouTube. Doar google.

| cfrtobias a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca zicea cont google stiai ca vrea sa recupereze pentru Youtube?

| PainTech a răspuns (pentru cfrtobias):

E irelevant pentru ce vrea sa recupereze. Contul e de google.

| anonim_4396 a răspuns (pentru cfrtobias):

Te bagi și tu în seamă. Contul google are o mulțime de servicii. Cu contul google te conectezi la toate serviciile odată. Mai bagă ochii pe Wikipedia.

| Michaeel a răspuns:

Dacă te-ai conectat cu contul de google pe canalul respectiv. Și desigur dacă mai ești conectat pe contul ala de google vei reușii sa te conectezi. Sau dacă zici ca e posibil sa îți reamintești parola, și asta e o modalitate.Inca una mai este dacă te-ai conectat cu e-mail-ul și îți mai știi parola și la ala happy

| CinevaCandvaUndevaEu explică (pentru Michaeel):

Nu-mi amintesc contul de Google?‍♀️? Nu mai știu nici ce email aveam la cont... Tot ce știu este numele canalului și posibil parola.

| cfrtobias a răspuns (pentru CinevaCandvaUndevaEu):

Recupereaza cont de google si dupa recuperezi tot trebuie sa ai e-mail alternativ sau numar bagat acolo