| AlexaLovesSkillet a întrebat:

Acord fundita! Ce inseamna daca un xbox 360 sau un ps3 este modat? Care este diferenta intre unul modat, si unul nemodat?
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| BCosmin14 a răspuns:

Pentru cel nemodat iti trebuie jocuri originale, iar pentru cel modat iti poti lua jocurile de pe net, fara sa platesti happy

| kingD0G a răspuns (pentru BCosmin14):

Bravo, ce sa zic? Explicit ai mai fost si tu laughing.

| BCosmin14 a răspuns (pentru kingD0G):

Am fost mai simplu de inteles laughing la formularea ta multi au probleme in intelegerea mesajului laughing) (nu si eu)

3 răspunsuri:
| kingD0G a răspuns:

Modarea inseamna hack-uirea softului implementat in consola, astfel cu modare, poti scoate protejarea consolei de catre piraterii. O data modata ea isi indeplineste si functiile vechi, dar adauga si cateva functii noi.

O consola modata va functiona ca inainte, doar ca va trebi sa respecti niste reguli, exemplu?

La xbox360 trebuie sa faci update o data pe saptamana.

La ps3 sunt unele cazuri in care versiunile Fat o sa ajunga la Ylod in timpul modarii, adica: "dus a fost"

Sper ca ai inteles care e treaba cu o consola modata si una nemodata.