| WizKhalifaa a întrebat:

Acum cateva zile m-a mancat in *** sa imi pun firmware 4.1.2 jelly beam pe Samsung galaxy I9100 si de atunci nu imi mai recunoaste cartela de Romania(tel este luat din Austria pe abonament). Ok, dupa 1000 de incercari sa ii fac unlock am bagat 4.0.4 si nu imi porneste tel(ramane blocat pe logo Samsung), am bagat 4.0.3 la fel. 4.0.1 la fel. 2.3.6, 2.3.5 la fel. Am bagat iar 4.1.2 si surpriza tel se aprinde dar tot lock sim straight face
Poate aveti voi o solutie, eu am incercat toate aplicatiile din marchet (am si root).

Răspuns Câştigător
| pozeanimate a răspuns:

Sau cu SamsungUnlocker v1.4
http://samsung-updates.com/unlocker.jpg

descarci de aici

http://forum.androidfan.ru/....../index.php

scoti fisierul efs si faci backup
acolo il bagi si dai dsati genereze codul de deblocare
daca nu merge 1 data nu mai incerca ca risti sa blochezi telefonul dupa 3 incercari
nu ma pricel la astea cu telefoanele, dar m-am informat pentru tine sa te ajut :)

8 răspunsuri:
| eandopuncttk a răspuns:

Il dai sa revina la setarile din fabrica. si daca ai in el card scoate-l ca o sa iti stearga tot (muzica, poze e.t.c)

| WizKhalifaa explică (pentru eandopuncttk):

Nu inteleg de ce te bagi in seama daca nu stii. Tu crezi ca Samsung S2 e Nokia 3310 sa ii dai restore si gata? straight face

| pozeanimate a răspuns:

Http://cellunlocker.net/unlock-samsung-galaxy-s4.php

selecteaza modelu tau
selecteaza operatorul
si baga imeiu
imeiul afli cu *#06#
mai suntcateva metode dar asta mi s-a parut cel mai usor

| WizKhalifaa explică:

Am rezolvat cu alta metoda dar ti-am dat funda pentru ca esti singurul care s-a bagat in seama cu folos, restul doar de dragul de a raspunde.

| Luci2000 a răspuns:

Du telefonul la "reformatat" cum ar veni.

| WizKhalifaa explică (pentru Luci2000):

Lasa-ma cu hotii aia, ei tot cu google-ul in fata iti repara tel. Androidul e chiar simplu de reformatat. Eu vreau unlock nu alt firmware

| Luci2000 a răspuns (pentru WizKhalifaa):

Atunci,nu stiu.Nu ma am cu "androidul".
CAuta pe net..vezi si tu.
Pace

| ProDark3 a răspuns:

Du-te la decodat si apoi bagi cartele care e si nu mai bagi chestii din astea.