| Jal33t1 a întrebat:

Buna TPU ajutati-ma cu ceva, timp de 21 de zile cablul de internet de la PC a fost scos si la modem[eu sunt pe RDS RCS] mi se aprindeau aproape toate beculetele si acum ca am bagat iarasi PC-ul nu mi se mai aprind toate, ce sa fac sa mearga din nou?

PS am platit netul pentru 5 ani
Ajutor ca dau funda vreau cat mai multe raspunsuri

Răspuns Câştigător
| Sorinutsu a răspuns:

Salut, in primul rand, dai un reset la modem, scoate-l din priza si baga-l, baga ceva in spatele la modem, are o gaurica unde scrie "RESET", introdu ceva acolo pana se sting toate beculetele dupa vor incepe sa se aprinda toate, daca nici asa nu merge, suna la RDS si spune-le daca abonamentul tau functioneaza. verifica setarile in modem, si daca ai pe router, verifica, contul PPPOE, daca ai introdus corect parola si userul, o zi buna!

2 răspunsuri:
| Mihail2020 a răspuns:

Salut!
Baga bine cablu de la PPPOE si in calculator.
Trebuie sa scrie macar eroare care este adica 769.
http://cumseface.blogspot.ro/2012/05/eroare-769.html
Trebuie sa zici tipul de eroare (daca ai bifat redial if linie is droped (options).

| catablondu a răspuns:

Buna, suna la rds inainte sa resetezi modemul, daca nu ai facut-o deja. Prin resetarea respective se pierd toate setarile si trebuie reconfigurat. Daca nu ai la indemana numarul formeaza prefixul judetului in care stai, de exemplu 0364 pentru Cluj si apoi numarul 400401. Numai bine.