| hi a întrebat:

Buna TPU am achizitionat aceste telefon s3 dar nu stiu daca e original si cat de bun e siteul de pe care l-am luat nu e vreo modalitate sa aflu sa scriu un cod pe ceva si sa imi caute sau ceva de genul acesta va rog sa ma ajutati siteul e acesta
http://www.phonecenter.ro/samsung/galaxy-s3-neo-i9301-bl ue

2 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Asa de scump laughing? il ei de la domo cu 780 de lei parca, te uiti la cod'ul de la imei.
Oricum daca a venit in cutie originala, il inregistrezi pe site'ul de la Samsung.
Nu prea cred eu sa nu fie original

| hi explică (pentru Evolution):

Codul imei este exact identic cu cel de pe spatele telefonului si daca scriu pe net imei. ifno imi da telu dar mna ma gandeam ca ii asa pentru ca scrie in alta limba made in china...