| ChiOooo a întrebat:

am antivirus avg si vreau sa instalez bitdefender, cum sa fac dezinstalez avg?,,,, Poate afectata conectiuni la net?

2 răspunsuri:
| SyncMasterSA300 a răspuns:

Il dezinstalezi din folderul unde si este instalat, daca ai XP il cauti cu "Search", sau daca e Win7 il cauti mai jos la Start, si cand dai de el, dai proprieties si File Location, de acolo si il dezinstalezi, dar eu de obicei imi instalez alt Win, si nu, nu afecteaza cu nimic conexiunea Web

| FerLin a răspuns:

Start > Control Panel > Add or Remove Programs
Il cauti in lista aia si da uninstal, apoi pune bitdefender. Nu se intampla nimic daca instalezi bitdefenderul imadiat dupa dezinstalarea avg-ului (o sa iti ceara restart dupa ce dezinstalezi avg. dai restart si apoi instaleaza bitdefender)
Succes!