| AHappyDay a întrebat:

Am bitdefender total security 2013 si vreau sa stiu daca instalez Advanced SystemCare cu antivirus(versiunea cu bani nu cea free) se va incurca antivirusul(bitdefender) cu cel incorporat din Advanced SystemCare.

13 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Poti sa stergi Bitdefender ca e praf.

| dannyel86 a răspuns:

Nu e recomandat sa ai 2 antivirusuri intalate. Iti ingreuneaza sistemul si pot aparea conflicte intre ele.
Alege unul si bun!

| AHappyDay explică (pentru dannyel86):

Nu ai inteles. Versiunea Advanced SystemCare care contine un anitirus incorporat. Nu un alt antivirus ci doar un program de reparare probleme care contine un antivirus. Intrebarea era daca antivirusul meu si cel incorporat se pot incurca."Nu e recomandat sa ai 2 antivirusuri intalate"- asta stiam deja.

| dannyel86 a răspuns (pentru AHappyDay):

Ti-am inteles problema, dar, pana nu incerci, nu ai de unde sti ce se intampla. S-ar putea sa nu se "certe", dar eu, il locul tau, nu as face asta.
TuneUp Utilities face acelasi lucru, dar nu are antivirus incorporat.
Instaleaza Advanced SystemCare si, daca ai probleme, il scoti si pui altul. Alternative exista.
Oricum, in niciun caz nu te sfatuiesc sa renunti la un antivirus doar pentru ca exista programe complexe care au incorporat unul. Antivirusul trebuie instalat separat.

| AHappyDay explică (pentru dannyel86):

Nici nu ma gandeam sa renunt la antivirus.

| tteo92 a răspuns:

Salut!
Nu are nicio legatura unu cu altu, pentru ca nu sunt doua anti-virusuri.
Unul repara, unu sterge virusii.
Poti sa le ti pe amundoua aplicatii.
Este exact ca mozilla si chrome, daca am mozilla instalat, nu incurca pe mozilla daca instalez si chrome.
Bafta!

| imaqtpie a răspuns (pentru tteo92):

Daca antivirus de la advance system care are protectie real time nu este bine sa mai ti si bitdefender deoarece o sa fie multe incompatibilitati.

| tteo92 a răspuns (pentru imaqtpie):

Stia ca nu inteleg, despre care se vorbeste http://www.iobit.com/advancedsystemcareper.html de asta? asta in primul rand nu e un anti-virus, are inclus in el un anti-virus, dar nu e atata de eficient incat sa apar neintelegeri, ala mai mult e un program pentru optimizarea problemelor din windows.

| AHappyDay explică (pentru tteo92):

Nu ala. Acela este free, versiunea cu bani are incorporat un antivirus.

| tteo92 a răspuns (pentru AHappyDay):

Si ala are anti-virus, dar nu inteleg, de ce ai nevoie de doua anti-virusuri?
bitdefender nu e de ajuns?
Poti sa iti instalezi si advanced, dar trebuie sa dezactivezi anti-virusul, daca chiar vrei si programul advanced systemcare.

| AHappyDay explică (pentru tteo92):

NU VREAU DOUA ANTIVIRUSURI. Era o simpla curiozitate, nu vreau sa-l instalez.

| zookey a răspuns:

Or sa intre in conflict daca le instalezi pe amandoua. Ca idee ASC are tot Bitdefender incorporat. happy