| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPu.Am de schimbat windows-ul la un netbook.Deci am la indemana un cd cu windows, un calcuator si un stick de 8 giga. Cum fac ma i fratilor sa pun acel wimdows de pe cd in stick si sa-l instalez pe netbook? Deci vreau sa stiu pas cu pas, eventual daca trebuie descarcat vreun program.As vrea sa stiu,windowsul din cd,trebuie sa-l fac iso? Cum procedez? apoi cu ce program imi fac stick-ul boot-abil? Explicati-mi va rog,dau fundita, bineinteles.O seara buna.

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Uite rețeta mea.Totul mult mai rapid.
Se descarcă aplicația Rufus de aici:
http://rufus.akeo.ie/
Se rulează aplicația.Nu trebuie instalată
La sistemul de partiție vei lăsa aia cu UEFI ntfs(nu știu ce)
Se setează acolo la ISO drive-ul unde este DVD-ul cu Windows(D:).
Se rulează aplicația și voila.
Succes

1 răspuns:
| pbsolver a răspuns:

Aici gasesti toate informatiile relevante pentru a te ajuta in rezolvarea problemei tale http://social.technet.microsoft.com/......drive.aspx