| licurici77 a întrebat:

Buna TPU.am facut o pagina pe facebook sia as vrea sa o sterg dar nu stiu cum.va rog sa ma ajutati

Răspuns Câştigător
| NYK4u a răspuns:

Intri in facebook tau, te duci la pagina pe care vrei sa o stergi, dai EDIT PAGE, apoi EDIT SETTINGS iar in josul pagini ai REMOVE PAGE si gata.

4 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

O stergere definitiva se face dupa 6 luni timp in care nu trebuie sa accesezi deloc acel cont.O simpla accesare duce la reactivarea contului(cererea de stergere fiind anulata)

Intra aici pentru stergerea contului de facebook:

https://www.facebook.com/help/contact.php?show_form=delete_account

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru a sterge o pagina de facebook trebuie sa faci urmatoarele:
Edit page
Edit Settings
Remove Page
Apoi apasa pe Delete page
Si din nou Delete page pentru a confirma.

O zi placuta!

| Fcsb_Sergiu_1999 a răspuns:

Intri pe facebook in setari dupa aia dai la securitate este in stanga mai sus dai la dezactiveaza contul asa scrie un pic ma jos de sesiuni active. Bafta!