| DarkMirror a întrebat:

Am HyperCam 2 si vreau sa fac sa inregistreze si sunetul dat de calculator. Daca am o melodie deschisa in youtube el no inregistreaza.Cum sa fac? Eu n-am nev sa inregistreze din microfon, doar sunetele din calculator. Sau nu se poate cu HyperCam 2 si trebuie altceva? Multumesc

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Hyper cam 2 este un program prost. Foloseste camtasia studio 7, pentru ca pe langa faptul ca este si usor de folosit, inregistreaza hd sau hq, si poti edita video-uri cu el, ca cu movie maker.
Si melodia de pe youtube, mai bine o descarci tu de pe youtube, si o pui pe fundal la video. o sa se auda tare, dar ii dai sonorul mai incet, doar la melodie, si o sa se auda cum vrei tu. este cel mai bun program, si daca nu te pricepi, uitate la tutoriale pe youtube, chestiile astea se invata facand si studiind tu singur, pentru ca e mult de spustongue

5 răspunsuri:
| DarkMirror explică:

@Elly si @XxXAnimatorXxX eu vreau sa inregistrez cu hyper cam o statie radio si pana as gasi melodia care era atunci la radio, pana o tai sa fie exact unde trebuie... dureaza mult prea mult. Camtasia Studio 7 inregistreaza sunetul calculatorului?

| DarkMirror explică:

Animator...ms. Camtasia a rezolvat problema.Dar, sunt 2 lucruri care-mi plac si care nu-mi plac la ea:
Ce-mi place:
1.Filmeaza HD
2.Inregistreaza sunetu
Ce nu-mi place:
1.La dublu click mareste. Dreaq sa o ia ca a iesit varza filmu...eu is invatat sa dau clickuri multe.
2.Le salveaza cu extensia. camrec.Ce dracul e aia?

Animator daca imi spui cum sa dezactivez marirea la dublu-click, sa-ti dea dumnezeu sanatate si eu iti dau 5 voturi la ultimele 5 raspunsuri ale tale.

| Yukidaruma a răspuns:

Si eu am hiper cam 2 nu merge sa inregistrezi si suntetul din cate stiu eu doar filmarea cum s-ar spune, daca vrei sunet poti sa pui o melodie in movie maker si gata, dar cu hiper cam 2 nu merge sa inregistrezi sunte doar filmara ca veni vorba de altceva asta nu stiu dar o sa ma interesez sa vad poategasesc ceva care sa inregistreze si sunetul, spec ca ti-am fost de foloswinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate stiu eu HyperCam 2 nu inregistreaza decat sunetul mouse-ului si microfonul... atat...

| casher a răspuns:

Am si eu o intrebare
DECE SE INSTALEAZA camtasia studio 7 INTRO ORA!@?@@@@