| yoyoalecs a întrebat:

Am in casa un modem wireless insa raza de acoperire lasa de dorit! As vrea sa cumpar un router si nu stiu exact ce presupune.Il conectez la modem sau la cablul de retea si renunt la modemul initial? Sau pot in amandoua moduri? Daca il conectez la cablul de retea si el ramane si ca modem pentru PC nu poate avea o viteza mai mica(pentru PC) decat modemul initial? Si inca o situatie:daca las routerul si modemul, amandoua transmitand semnal wifi nu pot exista probleme de frecventa?

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Daca e modem, nu poti renunta la el. Il cascadezi cu router-ul!

| Cătălin11 a răspuns:

Sunt la magazine la abonament de net, ca d exemplu Orange, Cosmote routere in care pui o cartela cu net si ai wieless pe o distanta maricica, dar depinde si de router-ul pe care il ai.