| GangsterQuinn a întrebat:

Am in PC-ul meu o placa video dedicata, veche de 7 luni, iar cand vreau sa pornesc PC-ul nu vrea sa porneasca din cauza placii...incepe sa porneasca sursa, dar apoi iar se opreste si iar incepe sa porneasca intr-una, iar cand scot placa afara si intoduc cablul la placa integrata...merge. Care ar putea fi problema, dau FUNDA, va multumesc!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Placa este defecta. De obicei se duc condensatorii electrolitici dar poate fi dus si cip-ul. Un meserias poate sa-i verifice si sa-i schimbe. Cip-ul nu se poate schimba.