| AlinaSwag a întrebat:

Buna TPU ^.^. Am laptop Acer Aspire E1-522 si nu stiu cum sa dezactivez camera web. Ma poate ajuta cineva? Dau funda.

Răspuns Câştigător
| SasNetRomania a răspuns:

Cum adica sa dezactivezi? cat timp n ute vezi cu nimeni pe skype/mess camera nu merge! poti dezinstala driverul din start-control penel- remove programs.
Contact:
Skype/Mess: sas.samp
Email: sasn3t@gmail.com

2 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Daca acerul tau vine din fabrica, cu un windows si drivere instalate inseamna ca are o partitie numita recovery. in acest caz chiar daca dezinstalezi driverul webcam, la fiecare restartare windows o sa detecteze anomalia si o sa-l reinstaleze automat. in caz contrar poti sa inabilitezi webcam dezinstaland. insa tine cont : webcam nu merge daca nu o folosesti intr-un chat sau in mess. daca ti-e teama ca cineva ar putea sa te spioneze prin intermediul webcam atunci nu e nevoie sa o dezinstalezi, pune doar un plasture micut pe camera web. un Craciun bun iti doresc.