| 03052003 a întrebat:

Buna TPU am luat o tableta de la rds.Dupa doua saptamani cand am scos-o pur si simplu de la incarcat a iesit cu tot cu mufa.A doua zi am trimis-o la service. Dupa o saptamana am sunat la ei si au spus ca este in verificari si ca ma anunta daca este deteriorare si daca este cat ar costa. Dupa doua saptaman i-am sunat iar deoarece au zis ca termenul de tinere este de 15 zile si au zis ca au schimbat placa de baza deoarece se deteriorase si ca ma costa 330 de lei!
Intrebarea mea este cum s-a deteriorat placa de baza daca se presupune ca mufa era conectata la baterie?!
sunt niste escroci sau gresesc eu? Adica tableta costa 350 si ei imi cer 330 numai reparatia?!
po sa o deterioreze ei apoi sa spuna ca e de la mine?!

1 răspuns:
| Intruder19 a răspuns:

Mufa este lipita de placa de baza. Mufa aia daca nu ma insel se poate schimba.

Nu merita sa dai 330 lei pe reparatie, tableta este destul de proasta ca hardware.