| belciuge a întrebat:

Buna TPU
Am luat un laptop ACER, I5, 1T, 4GB RAM, placa video dedicata dar are o placa de retea de 100MB sad Acum am aflat.
Am un abonament la internet rds de 100MB dar nu pot sa-mi fac un abonament de 200MB sau de 1GB.
As putea sa schimb placa de retea, sa pun una de 1GB? Cat ar costa o placa de retea de 1GB?

Multumesc pentru orice raspuns,
Elena

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Hei, nu te intrista, deoarece laptopul este foarte bun. Pentru ce iti trebuie viteza mai mare de 100mb/sec? Totusi, eu cred ca placa de retea pe care o ai trebuie sa aiba viteze de 10/100/1000 mb.
Spune modelul complet al laptopului si vom vedea cum stau lucrurile.

| belciuge explică (pentru anonimg):

Multumesc pentru raspuns happy
ACER Aspire E1-572G

| anonimg a răspuns (pentru belciuge):

Cu siguranta ca are vitezele mentionate mai sus de mine.
Daca ai windows7, poti verifica viteza placii de retea astfel:
start-control panel-network and internet-view network status and tasks-local area conection-properties(dai "yes" daca iti cere); ti se va deschide o fereastra astfel: http://uploadimage.ro/img.php?image=8182_network_g864.jpg
Dupa cum vezi, eu am 10/100 (acolo unde am selectat cu albastru); la tine ar trebui sa apara cum am spus mai sus: 10/100/1000 Mbps, si deci ai 1000 si nu doar 100.

4 răspunsuri:
| belciuge explică:

Multumesc mult pentru răspuns, Anonimg happy
Elena