| intrebarifararaspuns a întrebat:

Am nevoie de ajutor. Vreau sa-mi instalez driver pentru placa video si cea de sunet si nu am CD. Nu stiu modelul seria etc a placii.Cum pot afla ce placa video si de sunet am fara sa ma uit in unitate? Un program un scan de placi stie careva? Astept raspunsuri va roooog. Multumesc

2 răspunsuri:
| Bogdanux a răspuns:

Cauti cu ajutorul unor programe ca Everest sau CPU-Z ce model de placa video si de baza ai ( ma gandesc ca cea de sunet e cea incorporata din placa de baza). Stiind modelul la foecare placa, le gasesti pe site-urile producatorilor!

| FOKA a răspuns:

Ia-ti programul EVEREST de aici http://www.softpedia.com/dyn-postdownload.php?p=16369&t=3&i=1 si iti detecteaza el ce ai nevoie si le descarca AUTOMAT si le instaleaza