| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie pentru un proiect la scoala de cum se face punerea sub tensiune a unei instalatii electrice.

4 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Conectezi la o sursa de curent continuu sau curent alternativ, depinde de instalatie.

| ziftode a răspuns:

Iei instalatia electrica si o pui sub stalpul de tensiune
sau bagi doua degete in priza in timp ce tii cealalta mana pe instalatia electrica

saaaaau, citesti regulamentul, pe TPU nu e voie cu teme

| VALCUANDREI1994 a răspuns:

Pune mana si fa tema. Doar nu o sa ma ocup eu de ea. Consider ca TPU este pentru cu totul altceva. Daca vrei sa iei o nota buna atunci inseamna ca trebuie sa pui osul la treaba nu sa astepti sa vine cineva si sa faca tema in locul tau.

| Laurentiu_Irimia_2002 a răspuns:

Esti la profilul electronica si automatizari?