| aura36 a întrebat:

am o intrebare, acest laptop are placa video dedicate sau integrata? http://www.evomag.ro/......92226.html

4 răspunsuri:
| SonicAndrei a răspuns:

Laptopul are un procesor Intel Core i5 cu o placă video integrată: Intel HD Graphics 4000.
Pe lângă aceasta are și o placă video dedicată: AMD Radeon HD 7670M de 2 GB.

Va folosi placa video dedicată care e mai bună decât cea integrată, numai să-i instalezi driver-ul.

| aura36 explică (pentru SonicAndrei):

Deci e la fel ca un laptop cu placa dedicate (merge la fel )?

| JoeAlb a răspuns:

Este built-in, da.

| aura36 explică (pentru JoeAlb):

E mai bun un laptop built-in decat unul cu o singura placa dedicata?