| vali54 a întrebat:

am o intrebare, as dori sa imi cumpar o noua placa video pentru calculator dar problema este ca nu stiu daca pot lua orice placa sau trebuie una speciala anume. as dori sa imi spuneti daca toate placile video sunt compatibile la calculator!

1 răspuns:
| daviddanut a răspuns:

Depinde de placa ta de baza. Parerea mea ar fi sa aflii ce placa d baza ai, sa te duci la un magazin de calculatoare si sa intrebi acolo daca sunt compatibile(placa ta de baza cu placa video pe care o vrei). O sa iti spuna respectivu` ce iti merge si daca iti mai trebuie ceva schimbat la unitate.