| BoyDCartier a întrebat:

Eu am un pc mai vechi si vreau sa cumpar un nou monitor & placa video & procesor, la un pret redus, care sunt urmatoarele:
-Monitor LED Asus 19.5″, Wide, Negru, VS207DE
-Placa video Gainward nVidia GeForce GT610, 1024MB, DDR3, 64bit, HDMI, DVI, PCI-E
-Procesor AMD Athlon II X2 340 Dual Core, 3200MHz, 1MB, socket FM2, Box
Ideea este ca am inteles ca trebuie sa fie compatibile cu placa de baza si vreau sa ma ajutati sa stiu daca sunt compatibile cu placa de baza si daca mai trebuie sa fie compatibile si cu altceva.
Placa mea de baza este:
System modeltongue4M900T-M2 (si in caz ca nu sunt compatibile, sa imi spuneti care dintre ele si ce placa de baza mai ieftina ar trebui sa cumpar ca sa mearga)
Va multumesc! Cine raspunde corect, va primi funda!

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Procesorul nu este compatibil. Placa ta de baza are soket 775 pe cand procesorul dorit de tine este pe soket FM2.

Placa ta suporta procesoare Intel Pentium 4, Core 2 Duo, Core2 Quad.

Placa video este compatibila dar ti-as recomanda sa cauti ceva pe cel putin 128 bit. Placa ta aleasa este mediocra iar daca vei dori sa te joci ceva o sa ai probleme in performanta.

| BoyDCartier explică:

System model: P4M900T-M2