| Vasy1999 a întrebat:

Am o intrebare (as dori sa raspunda doar cineva care stie raspunsul sau chiar sa fie specializata in IT) mi-am root-at ( primul meu root din viata mea ) tableta pentru cateva hack- uri la niste jocuri am folosit deja unul la Dream soccer league pentru bani in fine eu as vrea sa stiu un lucru daca nu folosesc OC ( overclocking ) sau alt Room personalizat tot mi se poate strica tableta din cauza root-ari? Si vreau sa folosesc un hack pentru cs portable pentru viteza dar pentru tableta ar veni tot un fel de overclocking si ar forta tableta? A si inca ceva cand mi-am root-at tableta mi sa instalat automat alt room?

5 răspunsuri:
| Elynad a răspuns:

Salut.
Nu s-a instalat alt ROM.
Hack-ul pentru viteza nu este un overclocking.
Tableta se poate strica din cauza ca are root, e indicat sa tii un antivirus si sa fii foarte atent la ce instalezi. De obicei softurile crack-uite au si cate un virus agatat de codita...

| Vasy1999 explică (pentru Elynad):

De ce se poate strica din cauza ca are root? Doar nu umblu sa opresc procese ale unor aplicatii sau alte porcarii de genu doar hacking cu game hacker sau cu root browser. Si am deja un antivirus activ Bit defender! Deci pot trece la treaba?

| Elynad a răspuns (pentru Vasy1999):

Vor fi aplicatii care pot face asta. Trebuie sa fii foarte atent la ce instalezi, ce rulezi, etc.

| TheDragos a răspuns:

Salut, nu stii de unde sa iau un hack pentru asphalt 8 (bani)

| Vasy1999 explică (pentru TheDragos):

Ba trageti una peste moaca si mai citeste intrebarea odata! Si in legatura cu jocu respectiv daca ai cunostinte in legatura cu root te pot ajuta daca nu, nu se poate!