| alexutzu1238 a întrebat:

Am o intrebare, aseara mi-a scapat telefonul(SAMSUNG GALAXY S3)intr-o galeata cu apa.L-am scos repede, apoi i-am scos bateria, l-am sters bine cu un servetel...l-am uscat cu feonul apoi l-am deschis dupa vreo jumatate de ora cand blitul palpia si mi-a aparut imaginea de deschidere iar apoi s-a stins totul subit.L-am pus intr-o punga sigilata cu silica gel si ma pregatesc sa-l duc la service! Credeti ca-l pot salva? DAU FUNDA! I s-a mai intamplat la cineva..cum reactioneaza S3 la apa? Multumesc!

3 răspunsuri:
| MarianNn a răspuns:

Trebuia sa ii scoti bateria si capacul, iar aopi sa le bagi pe toate intr-o punga cu orez...

| stlucian a răspuns:

Pasul 3. Pune telefonul intr-o punga cu fermoar si introdu si cateva pliculete cu silica gel, pe care il gaseste de exemplu in cutiile de pantofi. Adauga si cateva lucruri care absorb umezeala, precum fasiile subtiri de carne extrem de uscata.

Pasul 4. Asteapta 72 de ore. Nu patesti nimic daca nu intri pe Facebook timp de 3 zile.

Pasul 5. Porneste-ti telefonul. Daca ai facut totul asa cum trebuia, sunt mari sanse sa ai noroc.

sursa:

http://www.yoda.ro/......epara.html

http://www.economica.net/......40073.html

| alexutzu1238 explică (pentru MarianNn):

Asa am facut...dar stai linistit...l-am deschis si merge!