| Adeellee a întrebat:

Buna TPUhappy. Am o intrebare. Ce se intampla daca ma vad in web-ul meu dar si in web-ul altei persoane simultan? E posibil sa ma inregistreze in timp ce ma vede in web?

9 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

NU se intampla nimic! Persoana cu care vorbesti pe messenger are 2 webcam-uri! Cu un webcam se vede cu tine pe messenger si cu celalalt webcam inregistreaza ecranul desktop-ului - implicit are si doua pc-uri.

| Minks a răspuns:

Da, e posibil sa te inregistreze.

| Cocolicu a răspuns:

Cel care te vede te poate inregistra, exista mai multe programe pentru. asta. Si tu poti inregistra in timp real ceea ce vezi la web, sau ceea ce se desfasoara pe desktop-ul tau.

Unu dintre programe este Camtasia, altul SuperScreenCapture sau asa ceva, ambele stiu ca pot inregistra ceea ce se vede pe calculator in momentul respectiv. Asadar, da, te poate inregistra.

O alta varianta e sa faca printscreen-uri (cadre instantanee) pe desktop, iar apoi sa fi decupata si sa aiba un stop cadru de la web cu tine
Print screen-> se apasa tasta print screen(undeva mai sus de delete\insert...), apoi intri inntr-un editor pentru poze(chiar si paint), dai Paste si iti apare stop cadrul creat.

Sper sa iti fie de folos.
Succes!

| Malphas a răspuns:

Poti fi inregistrat/a atunci cand ii dai web unei persoane, sunt multe programe care fac asta. Si da, inregistrarea poate fi redata ulterior, altei persoane, cu un web cam fals, un program care se gaseste, de asemenea, pe internet. In loc sa vezi web-ul persoanei respective, vezi inregistrarea. Nu sunt sigura ca asta e ce ai intrebat, ai formulat cam vag, dar in fine, sper ca ti-am fost de folos. Bafta!

| CainePeVine a răspuns:

Te vezi in web-ul altei persoane...nu inteleg chestia asta, oricum nu stiu ar trebui sa fie hacker sau sa stie ceva despre conexiuni de net ca sa faca persoana respectiva asta, e ceva mai greu

| juNkie a răspuns:

Ce face gica?

| aia a răspuns:

Asa mi s-a intamplat si mielaughing

| rBk_1929 a răspuns:

Da,poate sa te inregistrezewinking

| RyanGeorge a răspuns:

Buna si tie, da e posibil, exista foarte multe programe cu care poti inregistra sau unele chiar daca tu esti pe messager dar ai web-ul neactivat pe mess el se poate activa cu ajutorul programelor hack.