| GaZaTaCeTeIuBeStE a întrebat:

Buna TPUkiss Am o intrebare. Cum pot sa imi fac un site? Poate ceva ca Youtube de ascultat muzica. Sau despre o emisiune de exemplu,, Nora pentru mama 5". S-au cu informati despre un cantaret sau tot felul de stiri.

Daca si voi aveti un site care voi la-ti creat plz dati-mil.
Vreau informatii.

multumesc anticipatkiss fundita:d

Răspuns Câştigător
| FreakyFred a răspuns:

Deci, iti poti face un blog pe wordpress.com sau blogger.com. un blog este un site facut de tine, pe care tu bagi continutul (poti incarca si imagini, videoclipuri etc.)
eu am un blog pe wordpress.com: http://projectjackpot. wordpress.com/
am facut acolo un blog divers, cu mai multe lucruri: topuri muzicale (printre care si Rihanna), topuri de filme, clipuri amuzante de pe YouTube si urmeaza sa fac prezentari de jocuri video si multe altele.
pe wordpress.com este usor sa-ti faci un blog. sunt cativa pasi foarte simpli. daca ti-a placut cum este facut blogul meu si daca te intereseaza wordpress, da-mi un mesaj privat si te ajut!
numai bine!;)

5 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

La 11 anisori te sfatuiesc sa inveti un pic gramatica si apoi sa te gandesti la administrare situri.
Nu mi-o lua in nume de rau.
Succes

| Leandro a răspuns:

Incearca www.ucoz.ro, probabil cel mai simplu sistem prin care poti sa-ti creezi un site sau blog gratuit! Se adreseaza tuturor, incepatori sau avansati, vine cu o interfata in limba romana si adresa de tip nume.ucoz.ro!
uCoz ofera tuturor celor inregistraţi, gazduire, domeniu gratuit (de tip nume.ucoz.ro), spatiu nelimitat (care porneşte de la 400 MB si creste constant), peste 250 de teme gratuite, posibilitatea de a-ti crea un forum-portal, magazin online şi multe altele.

Aici poti sa te inregistrezi: http://www.ucoz.ro/register

Mult succes!

| IoanaBogdana a răspuns:

Www.webs.com
www.wix.com

acestea sunt niste site-uri unde tu la randul tau iti poti face site-ul tau personal gratuit. funda?

| Walker a răspuns:

In primul rand vreau sa mentionez ca niciodata, nimeni, nu va avea un site batand din palme.trebuie sa iti bagi oleaca nasul.

Ca sa faci un site ca youtube-ul., probabil vrei ceva in genul asta(www.clipurihaioase.us) dar ca sa stii.nu poti uploada videos pe site decat de pe youtube sau links de astea externe deoarece ca sa pui tu videos iti trebuie o baza de date. si aici nu cred ca intelegi nimic.

Trebuie sa mai adaug ca acel site este facut cu o platforma renumita, numita wordpress.

Trebuie sa mai intelegi ca pentru a te ocupa de un site ar trebui sa acorzi ceva timp, altfel, il faci degeaba

In ultimul rand, te-as putea ajuta dar nu prea am detalii concrete de la tine.si cred ca ar trebui sa te limitezi la ceva in mare.nu poti sa pui de toate, diferite pe acel site decat daca faci unul de stiri si alte chestii.

As putea sa mai continui dar ma opresc aici.deci,daca tu crezi ca esti pregatit/pregatita pentru acest pas, iti las un id de mess:catalinmoise18

Numai bine,

| GaZaTaCeTeIuBeStE explică:

Scz de greseli dar ma grabeam si nu mi-am dat seamatongue

va intreb despre cum fac un site nu despre cat de corect am scris.

asa ca daca stiti rasp daca nu ciocu mictongue