| anonim_4396 a întrebat:

Am o întrebare cum pot scapa de virusul Android? Nu merge dacă reformatezi telefonul.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Android este sistemul de operare cu care functioneaza o parte din telefoane mobile (ca si windows-ul la calculatoare), nu este virus.

Telefonul nu se poate (re)_formata, doar unele tipuri de discuri se pot formata.

| darrio2007 a răspuns:

Ăla este sistemul tău de operare de la telefon. Nu este un virus.

| Violleta2022 a răspuns:

Android nu este un virus, este un termen (cuvant) folosit in industria telecomunicatiilor, folosit pentru telefoane de ultima generatie (smartphones) si tablete, ca sistem de operare.

| DaniTDCI a răspuns:

Cum sa fii atat de nab incat sa zici ca Android este un virus,ai de pl m-am mai vazut specimene,dar ca si tine. extrem de rar,daca nu esti sigur pe tine, cauta pe net, Windows, IOS, Android etc. sunt sisteme de operare, lol informeaza-te inainte de a pune astfel de intrebari

| MaryDX09 a răspuns (pentru DaniTDCI):

Ba cauta pe google virusul Android și o sa vezi ca exista. Îți încetinește telefonul și îți instalează aplicați cum ar fi Ali Expres sau 360 security chiar dacă nu ești conectat la Wi fi sau la date mobile