| Stefania_Carmen_1996 a întrebat:

Buna TPU.Am o intrebare:daca fac captura de ecran la calculator unde imi apare imaginea

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Daca faci cu un program anume iti apare de multe ori in ->Imagini.

Daca ai facut cu Snippingtool (utilitar inclus in Windows) atunci se salveaza unde setezi tu locatia.

Daca ai facut print din taste -> intra in Paint -> apasa simultan tastele CTRL+V si o sa-ti apara poza acolo, dupa o salvezi in locatia dorita.

Ciao!

| MadRaven a răspuns:

Dacă ai apăsat pe "Prin Screen" trebuie să merg tu şi să faci "Paste" în Paint. Abia apoi salvezi fişierul.

| MskDesign a răspuns:

Snippingtool este o unealta din windows.
Poti face captura totala a desktopului sau partiala, unde vrei tu.
Pentru salvare te duci la butonul File si dai Save to, si iti alegi locatia.

| CrackFloyd a răspuns:

Pai inteleg ca ai apasat pe tasta,, Print Screen'' nu? Pasul urmator este acel de adeschide Paint si sa dai paste apoi salvezi si gata screenshootul.