| alexelu54 a întrebat:

Ieri fratele meu s-a jucat un joc pe laptop. Astazi mi-a spus ca s-a rupt ceva de la el. Eu am observat ca s-a rupt chestia aia neagra din interiorul compartimentului unde trebuie sa bagi un cablu USB.(eu pusesem un mouse, scuzati-ma pentru exprimarea dar nu stiu cum se numeste chestia aia.) Am sesizat in cele din urma ca nici mouse-ul nu mai merge. As vrea sa va intreb:
Se poate inlocui compartimentul usb daca-l duc la reparat?

P.S : Scuzati-mi exprimarea, dar chiar nu stiu cum se numeste chestia aia.

P.P.S: DAU FUNDA

Răspuns Câştigător
| SouLIce a răspuns:

Se numeste port usb daca s-a rupt placuta aceea de plastic pe care sunt ajesati conectori si conectori sau atins intre ei in timp ce mergea laptopul ar fi putut sa faca un scurt circuit si sa se fi arsa placa de baza in acest caz laptopul este compromis
Da se poate schimba acel port dar banuiesc ca mai ai altele pe langa cel rupt le poti folosi pe celelalte

2 răspunsuri:
| laurentiu80 a răspuns:

Mufa Usb. Da, iti va inlocui mufa usb.

| george200217 a răspuns:

Da,se poate si eu am avut acelasi incident ca tinne doar ca era de la camera web, dar s-ar putea sa te coste peste 50 leii funda?