| Narcys_Blendea_1986 a întrebat:

Buna TPU am o intrebare la pc-u meu zice ca am installed memory (ram) : 4.00 GB (2.91 GB usable). Cum adica am doar 3 GB de ram? thinking

Răspuns Câştigător
| Svlog a răspuns:

Este din cauza windows-ului si eu am la fel. Windows 7 floseste 1, 9 GB, dar stai linistit pentru aplicatii si jocuri iti foloseste RAM-ii cum trebuie. Funda?

4 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Atat foloseste calculatorul in momentul de fata doar 3 gb dar daca ai win 7 pe 32 bit nu iti vede toti rami din cate am inteles, doar daca e pe 64 ai vede pe toti.

| taken a răspuns:

Atat folosea in momentul ala.
Deschide browserul si mai multe tab-uri si vei vedea ca va fi mai mult la usable.

| zbg090194 a răspuns:

Placa video e dedicata sau integrata?

| Boramet_Ender_1990 a răspuns:

Teoretic ca sa iui folosesti pe toti ai nevoie de un sistem x64. Pentru asta ai newvoie de un procesor cu instructiuni de x64. Restul, probabil ai placa de video on board, si are shared memory. Adica iti ia din memoria fizica.