| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.
Am o intrebare legata de codurile HTML.
Am facut un meniu folosind cadre (frame) si in partea stanga se afla meniul. Cand apas pe orice din meniu mi se deschide un noua fila si ma duce la pagina ceruta dar meniul nu se mai afla in dreapta asa ca trebuie sa ma intorc iar la pagina initiala unde sa apas pe altceva si sa ma duca din nou la alta pagina care nu are meniu. Codul html arata asa:

< html >
< center >
< body bgcolor="#BEE892" >
< menu >
< font face="Comic Sans MS" color="#265710" >
< u>Sectiuni
< font size="3" face="Comic Sans MS" color="#265710" >
< li >< a href="home.html" target="dr" > Home < / li >
< li >< a href="despre noi.html" target="dr" >Despre Noi< /a >< /li >
< li >< a href="Servicii si dotari.html" target="dr">Servicii si dotari< /a >< /li >
< li >< a href="preturi.html" target="dr">Preturi
< li >Rezervari< / a >< / l i >
< l i > Contact< /a >< /li >
< /font >
< font face="Comic Sans MS" color="#265710" >
< h2 >< u>Galerii Imagini
< li >< a href="galerie imagini.html" >Imagini< /a >
< / font>
< / menu>
< / html >

(am lasat spatii intre ele ca sa puteti citi codul)

Ce am gresit?

2 răspunsuri:
| Razvy92 a răspuns:

Cred ca trebuie sa bagi frameurile in fiecare fisier

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu exact ce vrei sa faci, dar codul tau(destul de aiurea scris) e insuficient. Vorbesti de frame-uri, dar unde sunt ca nu vad in aceasta intrebare?
Ia si documenteaza-te mai bine aici despre frame-uri:
http://w3schools.com/html/html_frames.asp
Uita-te si pe exemple!
La fel si cu listele: http://w3schools.com/html/html_lists.asp
De regula frame-urile sunt fisiere separate!
Adica ai un fisier index.html in care incorporezi, de exemplu, 2 frame-uri: frame_a.html si frame_b.html ( ca fisiere separate ).