| DDCC a întrebat:

Am o întrebare legată de internet. Eu locuiesc la munte, în județul Alba, si aici nu am acces la internet. Am aici doar telefonie de la Romtelecom și televiziune prin satelit de la Rds&rcs. Din câte am înțeles, aș putea apela serviciul de internet de la rds&rcs sau poate romtelecom?

Precizez că până acum nu am avut vreun stick pentru internet, ci doar am băgat internet prin cablu, când am fost la liceu (fiindcă până atunci nu am avut acces). Din octombrie urmează să mă duc la Facultatea de informatică de la universitatea 1 Decembrie de la Alba Iulia. Iar dacă prind loc la cămin, am înțeles că voi avea conexiune la internet gratuită.

Cei care aveți conexiune prin stick ce ziceți? Oare se merită?
Postez întrebarea, renunțând la mândria de a căuta pe net un răspuns fără să cer ajutorul cuiva, fiindcă, în cazul ăsta, nu știu exact ce să caut.
Aș aprecia un răspuns lămuritor, fiindcă, după cum am zis, chiar nu știu ce să zic când e vorba de internet prin stick.

Mulțumesc anticipat.

1 răspuns:
| madalin150 a răspuns:

Salut poti face abonament la romatelecom sau rds rcs amandoua au oferte destul de bune si ofera si stick de net.Eu as opta mai mult spre cablu pentru ca ai acces tot timpul la cel cu stick daca spre exemplu este prea inorat sau altceva pierde din semnal si se misca mai greu netul.