| Alex229677777 a întrebat:

Buna TPU am o intrebare mi-am incarcat tusul negru de la imprimanta iar cel color este gol iar imprimanta zice ca cel negru este tot gol ce sa fac? Modelul de imprimanta este unul HP.

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

In momentul in care faci refill, imprimanta pastreaza starea cartusului dinainte de reumplere. Faptul ca il afiseaza gol nu ar trebui sa te deranjeze, atat timp cat imprimanta nu genereaza alte erori sau refuza sa printeze. Cand foaia iese goala, poate fi un semn ca acel cartus e gol (daca nu are alte probleme) si atunci chiar nu ai nevoie de indicatorul de cerneala din cartuse. Eu am mai multe modele in intretinere si toate spun ca cel negru e gol, dar, in fapt, ele functioneaza foarte bine. Stiu cand se golesc, pentru ca foaia ramane curata. Si atat! Exista proceduri de resetare a nivelului de cerneala din imprimanta, dar pentru asta ai nevoie de instructiuni pentru modelul tau, pentru tipul de cartus folosit. Eu zic sa nu-ti bati capul, daca imprimanta functioneaza fara probleme.