| ParadoX11 a întrebat:

Buna TPU.Am o intrebare pentru voi in legatura cu telefonul meu Acer Liquid Express E320.
Pai ma bate gandul sa il root-ez dar nu stiu ce se poate intampla,ce defectiuni pot aparea, daca merita si poate ati putea sa ma ajutati cu un site unde imi da un tutorial.
Mersi!

2 răspunsuri:
| supermdmario a răspuns:

Daca merita?-parerea mea este :absolut da.
ce defectiuni pot aparea?-daca procedeul de root-are nu se efectueaza ca la carte, se brick-uieste telefonul(adica, nu mai merge. daca vrei o comparatie intre telefoane android si pc:este ca si cum sistemul de operare windows nu se mai incarca datorirta unor fisiere corupte sau eliminate, etc.la android se intampla la fel.se incarca boot-loaderul(la computer:bios), insa sistemul nu se mai incarca datorita erorilor. sper ca ai inteles, desi ar fi multe de spus in legatura cu asta.
cauta pe net videotutoriale despre root.

| vatco a răspuns:

Se merita doar daca ai o versiune invechita de android.ex 2.3.6 si vrei sa treci la 4. daca deja ai o versiune noua de android si esti un utilizator normal nu iti recomand pentru ca nu o sa stii sa folosesti noile functii. daca totusi vrei sa ii faci root intra pe xda developers introdu modelul tau de telefon si o sa gasesti tot ce ai nevoie pentru rootare..iti recomand CYANOGEN MOD.