| WhiteEvil37 a întrebat:

Buna TPU:Am o placa ASROCK alive nf6g vsta si nu pot sa ii pun placa video.Stiu ca asrock are placa video incorporata dar cum o maresc sau cum o schimb?
Uitati placa mea de baza: http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=ALIVENF6G-VS TA#TopPhoto

Cum modific sau maresc placa video?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Placa incorporata nu se poate schimba. Placa de baza are PCI-e. De ce sa nu poti pune placa video?

| WhiteEvil37 explică (pentru Salontanul):

Nu stiu dc, nu incape in slot...imi poti sugera un model de placa video care sa se potriveasca?(minim256MB-mx 2GB)?

| Salontanul a răspuns (pentru WhiteEvil37):

Aia nu se poate sa nu incapa in slot. Sloturile PCI-e au toate aceeasi dimensiune. Ar trebui sa te duci la cineva care vede ce este acolo.