| Fl0rIn a întrebat:

Am o placa de baza de la Asrock si vreau sa imi cumpar o placuta ram. Am o mare nedumirire: Cand am cautat specificatiile placii de baza pe net ei ziceau ca accepta doar DDR, dar cand intru in bios imi arata slot DDR-512mb si slot DDR2(zice ca e liber). Ce ar trebui sa inteleg ca placa mea de baza are si slot DDR2?

Răspuns Câştigător
| furios4you a răspuns:

Salut. sunt placi de baza care au sloturi diferite de memorie. cred ca e ddr2. cel mai bine mergi la un service it si vad ei plus ca ti le si monteaza. sau gaseste un comerciant care te lasa sa le probezi iar daca nu sunt bune sa le schimbi. bafta

4 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Daca mi-ai zice EXACT numele si seria placii de baza, te-as putea lamuri 100%

| florin1979 a răspuns:

Scrie-mi aici sau pe privat exact seria si numele placii de baza. colegul nostru furios4 you a zis bine, are dreptate, dar pana nu vad exact ce ti-am cerut, nu pot stii 100%

| Zangetsu a răspuns:

Supports DDR400/333/266 with 2 DIMM slots, maximum capacity up to 2GB

adica are ddr 1, si poti baga maxim 2gb de rami.

| Fl0rIn explică:

Placa de baza este: ASRock K8NF6P-VSTA