| Andreutzu354 a întrebat:

am un PC cu placa de baza K5130-EU011D.As vrea sa stiu ce placa video, RAMI suporta si o sursa ideala pentru ele.

Răspuns Câştigător
| CPAElites a răspuns:

PC-ul sigur suporta 16gb ram...
Iti trebuie sursa daca vrei sa-i pui placa video dedicata ( poti monta orice placa video vrei daca ii cumperi sursa cu certificat 80+ si protectii - Iti recomand GTX 950 sau RX 460 )

6 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Ce buget ai?
Pentru ce il vei folosi? Gaming?

| CPAElites a răspuns:

Mda...Sa nu raspunzi.
Ce intrebare ai pus si tu... Vrei ajutor dar nici macar nu ne-ai spus ce buget ai pentru acele componente!
Daca acum iti dau o sursa de 500 lei si un GTX 1070 + 32gb ram DDR3 care in total costa ~3000 lei o sa spui ca nu ai atatia bani laughing

| Ađrian90 a răspuns (pentru CPAElites):

Acuma. N-ai ce face. Aşteptăm să ne zică laughing)

Răspuns utilizator avertizat
| DrGeorge a răspuns:

Salut,

Ce ai tu acolo este probabil de la un Asus destul de vechi.

Daca ai schimba procesorul cu unul compatibil, dar mai bun (ex: i7-3770K) + 8GB RAM DDR3 1333Mhz (Placa suporta maxim 8GB) + un GTX 560/660 + Sursa minim 500W. Ai putea scoate ceva pentru stat pe net si jucat câteva jocuri mai vechi.

Problema este ca nu prea merita investiția.

| Andreutzu354 explică:

N-ați înțeles...aici nu e vorba de buget.Eu vreau să știu cât suportă placa de bază.Vă dați seama că nu-mi permit chiar orice. Dacă placa de bază suportă 32GB RAM o să-mi iau 16GB. Dacă suportă un GTX mare, o să îmi iau unul mai slab.La fel și la sursă...

| CPAElites a răspuns (pentru Andreutzu354):

PC-ul sigur suporta 16gb ram...
Iti trebuie sursa daca vrei sa-i pui placa video dedicata ( poti monta orice placa video vrei daca ii cumperi sursa cu certificat 80+ si protectii - Iti recomand GTX 950 sau RX 460 )