| DREDR a întrebat:

Am o placa video amd r7 240 1gb gddr5, si de curand i-am facut overlock cu ajutorul unui program numit Msi Afterburner!
Am ridicat core clock de la 780-1015, si memory clock de la 1150-1495 (aceste valori fiind maxime pentru aceasta placa video)
Performanta in jocuri a crescut ( am avut undeva la 10fps in plus fata de default) si nu am intampinat nici un fel de probleme
Intrebarea este : Daca, continui sa ma joc cu aceste configuratii imi va afecta placa video?
Multumesc! big grin

1 răspuns:
| Ineys a răspuns:

Teoretic nu, practice dupa mult timp s-ar putea, deoarece practice "fortezi" placa video.