| OchiiDinUmbra a întrebat:

Buna tpu.am o placa video ati radeon hd5550. vreau sa-mi cumpar placa de baza MSI FM2-A55M-E33 si procesorul AMD Athlon II X4 750K(3400 Mhz). intrebarea mea: sunt compatibile?

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Compatibile sint daca amaindoua au aceleasi conectie, adica daca placa video este PCI sau PCIexpres si placa video are slot pentru PCI atunci sint compatibile. Daca are conectie AGP si placa PCI atunci nu-s compatibile.Trebuie sa fie ambele cum am aratat ori PCI ori AGP. Ceva de genul asta.Asa placa video poti gasi cu acelasi nume dar le diferentiaza conectia.Cind mergi sa cumperi placa de baza ia cu tine video si acolo vezi.Asta daca nu gasesti cum este video tau.

| Hash001 a răspuns:

Continua sa-ti iei AMD, in curand vei alimenta frigiderul direct din calculator. Consulta pe forumul PCGARAGE la sectiunea wishlist. Baietii aia te vor ajuta 24/7