| IoNuTz96 a întrebat:

am o problema cam grava, am vrut sa am 2 windowsuri pe Laptop asa ca mi-am bagat mai intai Windows 7 pe partitia C iar apoi mi-am bagat Windows XP pe partitia D iar partitia E o folosesc pentru documente. Ok, dupa ce am instalat Windows XP de fiecare data cand arpind Leptopu imi ruleaza direct pe Windows xp fara sa imi apara meniul de boot ca la alte PC unde pot sa aleg pe ce windows vreau sa intru, am nevoie de ajutor urgent, dau funda si vot, mersi sad

4 răspunsuri:
| IoNuTz96 explică:

Totusi nu vreau aceasta combinatie deoarece am nevoie de XP si de 7 iar in legatuara cu F8 imi apare meniul dar doar windows XP apare in el sad

| axnpictures a răspuns:

Ai stricat MBR-ul la 7. Cel mai probabil partitia cu bootloader-ul este acum D.
Citeste aici: http://superuser.com/a/305768

| shmata a răspuns:

Imediat ce aprinzi Laptop-ul apasa F8 si ar trebui sa iti apara ce sistem de operare sa folosesti.

| Adrian_Uriciuc_1996 a răspuns:

Windowsul xp este prea vechi si nu vede windows 7 ti-as recomanda sa incerci cobinatia windows vista si windows 7 sau windows 7 si windows 8 consuper preview