| V4lentynTW a întrebat:

Salutare, am si eu o intrebare. Recent mi-am cumparat un laptop ASUS second hand, l-am luat cu un windows 10 pe el deja instalat, dar astazi am vrut sa bag windows 7 pe el. Am bagat dvd-ul cu windows 7 pe el, dar când am dat sa intru in bios sa selectez la boot device priority ca prima optiune sa fie cd=rom, mi-a aparut decat device manager, ceva de genu. Cum fac sa imi apara la boot device priority cd-rom. ca sa pot sa bootez de pe dvd windows-ul. Va rog frumos ma puteti ajuta?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Probabil suporta doar windows 10.

| CPAElites a răspuns:

Stai Chill.
Esti prea p*ost daca vrei sa instalezi vechitura aia...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O soluție temporară e să ții apăsat F8 în timpul porniri și să selectezi manual CD-Rom-ul

| georgiocool a răspuns:

Salut normal ar trebui sa iti booteze orice windows numai daca nu ai probleme cu dvd rw sa fie stricat sa nu mai citesca bine tinand cont ca e second hand te-as sfatui sa incerci si cu un windows dupa stick