| Christian074 a întrebat:

Am o problema cand deschid Pc-ul, ma loghez si cand intru imi apare doar dekstopu gol fara nici o iconita sau bara de start... apropo, folosesc XP. Ma puteti ajuta va rog frumos?

7 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Ctrl+Shift+Esc/in procese cauti explorer.exe il opresti si apoi sus in stanga file/ creezi din nou procesul explorer.exe dai aplicar si accepti. ar trebui sa iti apara din nou totul. explorer.exe il scrii exact la fel. nu folosesti majuscule

| Christian074 explică (pentru gelu1970):

Mersi pentu ajutor dar eu nu gasesc explorer..sau nu e.sad

| gelu1970 a răspuns (pentru Christian074):

Atunci creezi procesul explorer.exe

| Christian074 explică (pentru gelu1970):

M-ai am o problema..cine mi-a bagat bagat Xp-ul mi-a dat interdictie la folderele din WINDOWS...Ce as putea sa fac?

| ErenJaeger a răspuns:

Incearca sa dai pe tasta Windows (Steguletul)+R in acelasi timp si cand iti apare ceva in stanga jos scrii acolo explorer.exe. Daca nici asa nu merge reinstaleaza windowsul

| Christian074 explică:

Apropo.cel care mi-a instalat Windowsul mi-a dat interdictie la folderele din Windows si nu ma lasa sa creez procesul explorer.exe. Ce pot sa fac? Va rog mult de tot! Dau funda!

| gelu1970 a răspuns (pentru Christian074):

CTRL+MAYÚS+ESC in procese sus in stanga file/ new process/ scrii explorer.exe / accepti. faptul ca esti restrictionat la foldere nu ar trebui sa te restrictioneze sa creezi procesul.