| Srdjan99 a întrebat:

SAlut TPU, am o problema la calculator. Precizez ca am Windows 7. Deci, cand dau click pe iconita de la my computer nu imi apare nimica pe ecran, ci doar in bara. Am incercat sa il deschid si din Start nimica.

Imi apare imaginea in bara jos ca MyComputer-ul s-a deschis, insa cand dau pe maximize, imi zboara pe ecran doar, nu imi apare. Apare si dispare intr-o secunda, nu vrea sa stea big grin. Avveti vreo idee care e problema si cum as putea sa o rezolv?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Bună Elena.Profesoara ta de informatica te-a dezinformat.A vrut să zica că este o problemă cu Windwos-ul 7 furat(cu loader) aia îi altceva.Da, deoarece Microsoft a început controalele prin TPM(așa îi spune) și este un sistem de antipiraterie soft, iar cei ce au Windows-ul cu licenta furata o sa aiba probleme.Deci de asta eu tot timpul recomand un Windows 7 în trial, 120 de zile se poate cu rearm, apoi daca modific o chestie în registru îl mai poți rearam încă de 8 ori, adica un an Windows gratis și legal.Dar cum românu atâta știe Windows furat și ignora că Loaderele conțin 3 troieni ce se infioltreaza în sectorul de boot care nu se șterg la o reinstalare.Doi din ei sunt periculoși iar unul este acela c face windows-ul Ganuie ilegal.
Ideea era să te informez, ca să știi de ce real de asta ți-am scris ție.

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Aici îs două cauze probabile. Daca știi ca ai folosit Windwos Loader la Windows 7 adică l-ai furat aiurea, e clar de ce. Microsoft veghează pentru tine prin TPM-ul ce tocmai l-a activat în Windows 7.
Dacă știi că ști în ordine atunci probabil ai contactat un virus.
Remediul unu încazul loaderului resoftarre și folosire de Windows 7 în trial adică legal 3 luni apoi extinde la un an.
Renmediu doi.Devirusare cu un antivurus extern.Succes

| ovidiunoghi a răspuns:

Dai restart la calculator happy esti cumva nicu?

| Srdjan99 explică (pentru ovidiunoghi):

Nup. Nu merge cu restart, l-am scos din priza tot, nu merge

| Elena_Alexandra_1998_dwGk a răspuns:

Pai. din cate am auzit asazi este o problema cu windows 7 si 8. Nu mai functioneaza asa bine... poveste care ne-a spus-o profa noastra de informatica. Parerea mea este ca de aia nu iti merge si nu ai decat sa chemi pe cineva sa vada daca ti-l poate repara ori sa astepti pana ti se regleaza. Funda?

| K0sti a răspuns (pentru Elena_Alexandra_1998_dwGk):

Sa-i spui profei tale sa-si dea demisia!

| DeyCj a răspuns (pentru Elena_Alexandra_1998_dwGk):

Bună Elena.Profesoara ta de informatica te-a dezinformat.A vrut să zica că este o problemă cu Windwos-ul 7 furat(cu loader) aia îi altceva.Da, deoarece Microsoft a început controalele prin TPM(așa îi spune) și este un sistem de antipiraterie soft, iar cei ce au Windows-ul cu licenta furata o sa aiba probleme.Deci de asta eu tot timpul recomand un Windows 7 în trial, 120 de zile se poate cu rearm, apoi daca modific o chestie în registru îl mai poți rearam încă de 8 ori, adica un an Windows gratis și legal.Dar cum românu atâta știe Windows furat și ignora că Loaderele conțin 3 troieni ce se infioltreaza în sectorul de boot care nu se șterg la o reinstalare.Doi din ei sunt periculoși iar unul este acela c face windows-ul Ganuie ilegal.
Ideea era să te informez, ca să știi de ce real de asta ți-am scris ție.