| alinrabulea a întrebat:

am o problema cu calculatorul. Am instalat Fences(programul, nu filmul) si Rainmeter pe calculator si le-am dezinstalat ca nu mi-au placut. Dar de cand le-am dezinstalat, problema este ca nu pot sa mai mut iconitele pe desktop. Incerc sa le mut dar nu pot, raman blocate pe loc. Pot sa intru in jocurile si dosarele de pe decatop dar nu le pot muta altundeva pe desktop. M-am gandit sa reinstalez Windows-ul dar nu vreau pentru ca am jocuri si programe de dimensiuni mari si nu vreau sa le pierd. Si nici nu am unde sa le bag pentru ca nu am un Hard extern sau ceva. Am incercat sa dau o scanare cu antivirusul Avast dar nu mi-a gasit nimic. Ajutor.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

"cu antivirusul Avast nu mi-a gasit nimic" - tipic laughing
Foloseste si tu un antivirus adevarat, nu caricaturi.

Totusi, daca dai click-dreapta pe desktop, cauta unde sunt ordonarile iconitelor si pune le fara ordonare. happy

| Strepix a răspuns:

Nu da system restore. Uite ce simplu e. Click dreapta pe desktop, alege View, si debifeaza Auto arrange icons. O zi faina

| emignon a răspuns:

Puteți să-i dați Sistem Restore la Windows?

Click pe Start/Control Panel/All Programs/Accessories/System Tools/Sistem Restore.

Mult succes.