| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am un stick USB iar Avast Antivirus mi-a blocat fara motiv instalarea programului respectiv de pe USB. Am dezinstalat antivirusul insa programul nu mai intra, PC-ul recunoaste USB-ul insa nu mai pot instala, am testat pe calculatorul unui prieten iar la el merge. Cum pot rezolva aceasta problema? Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

De unde stii ca e avast de vina?!?
poate tu ai o problema cu usb la tine in calculator, si ai dat vina pe avast ca a vrut sa scaneze cand ai bagat usb-ul care de fapt nu merge
iar daca la altcineva merge, avast nu ti-a facut nimic

in plus, avast e unul dintre putinii antivirusi care nu ti-o trage pe la spate, nu trebuie sa il dezinstalezi, poti sa il dezactivezi binemercic

| Kampion a răspuns:

Ai putea sa incerci un System Restore sau sa ii dai un reset la Windows, dar sa pastrezi fisierele si data viitoare ramai la Windows Defender, e destul de bun pentru un antivirus integrat.

Răspuns utilizator avertizat